Tentoonstelling Abraham Hans: opening op zaterdag 26 mei

In Houthulst is er sinds kort een Abraham Hansstraat, maar omdat weinigen weten wie die figuur eigenlijk is, houdt de bibliotheek een tentoonstelling over de schrijver met een grote voorliefde voor Houthulst en het Vrijbos.  Abraham Hans (1882-1939) was een auteur die verschillende boeken over onze gemeente schreef zoals ‘Bakelandt en zijn grote roversbende uit het Vrijbos’ en ‘het Bloedige IJzerland’. Hij kreeg grote bekendheid met zijn feuilletons in het Laatste Nieuws. Het eerste verhaal werd in 1919 gepubliceerd met de titel ‘Het woud van Houthulst’. Tot slot komt de gemeente ook in zijn reeks ‘de Kinderbibliotheek’ een paar keer aan bod. Zijn liefde voor onze gemeente vond men niet alleen in zijn werk, maar zelfs zijn villa werd ook naar Houthulst genoemd. Naast het thema van het Vrijbos worden zijn werken gekenmerkt door zijn protestantse roots, zijn Vlaamse en sociale bewogenheid en zijn interesse voor de oorlog.

 

Je kan het leven en werk van Hans beter leren kennen tijdens de tentoonstelling in de bibliotheek vanaf 26 mei. Ze is dagelijks te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek en dit tot de zomer van 2018.